Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
03 czerwca 2024

Policjanci czuwali na procesji. Święto Bożego Ciała

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Święto Bożego Ciała to dzień, kiery wierni uczestniczą w procesjach przemieszczając się #najczęściej drogami publicznymi. Jak co roku, bydgoscy policjanci, wspierani przez inne służby, czuwali nad ich bezpiecznym przebiegiem. Święto to rozpoczęło długi weekend, który jest czasem wytężonej pracy, szczególnie dla policjantów ruchu drogowego.

W niedzielę (30.05.2024) na terenie Bydgoszczy oraz powiatu odbyło się ponad 70 procesji związanych ze Świętem Bożego Ciała. Policjanci czuwali na bezpieczeństwem wiernych, którzy przemieszczali się ulicami Bydgoszczy i powiatu, a także pomagali kierującym pokonać utrudnienia w ruchu.

Dzięki wyrozumiałości kierowców i stosowaniu się do wydawanych poleceń przez policjantów wszystkie przebiegły spokojnie.

Święto Bożego Ciała jest corocznie początkiem długiego weekendu, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Dlatego też dni te są czasem wytężonej pracy policjantów szczególnie ruchu drogowego, którzy dbając o bezpieczeństwo na naszych drogach, kontrolują przede wszystkim stan trzeźwości kierowców, prędkość z jaką jadą oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Przy okazji policjanci apelują o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków drogowych.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)