Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
09 stycznia 2023

Zapytaj o zasiłki, świadczenia i ulgi. Skorzystaj z dyżurów telefonicznych ZUS

fot. pow.

fot. pow.

Mieszkańcy województwa mogą skorzystać z eksperckich# dyżurów telefonicznych, które odbędą się w tym tygodniu. Tematyka dotyczyć będzie zasiłków, świadczeń emerytalno-rentowych, ulgi na start, świadczeń dla rodzin, zasad podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, a także zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych.

10 stycznia odbędą się dwa dyżury telefoniczne. W godz. 9-11.00 pod nr tel. 52 341 81 24 będzie można zapytać ekspertów o zasady podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu,
a w godz. 10-12.00 pod nr. tel. 502 008 688 w sprawie zasiłków.

Dyżur dotyczący dorabiania do świadczeń emerytalno-rentowych i rozliczania się z ZUS, odbędzie się 11 stycznia w godz. 8-10.00 pod nr tel. 56 498 35 81.

Dzwoniąc 12 stycznia w godz. 8-10.00 pod nr tel. 56 450 68 55 będzie można dowiedzieć się na temat świadczeń dla rodzin jak: świadczenie wychowawcze 500 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy czy tzw. żłobkowe.

O zasady wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych będzie można zapytać ekspertów 12 stycznia w godz. 9-11.00 pod nr tel. 52 303 06 19. Z kolei o ulgę na start i zmianę dokumentów dla prowadzących działalność gospodarczą będzie można zapytać 13 stycznia w godz. 9-10.30 pod nr tel. 54 288 61 57.

Materiał: Krystyna Michałek /regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 18 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)